حراچی، حراج هر چی

سوالات متداول

ورود کاربران به وب‏‌سایت حراچی هنگام استفاده از پروفایل شخصی، خرید از فروشگاه ، شرکت در حراج ها و سایر خدمات ارائه شده توسط حراچی به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین ذیل و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات حراچی است. توجه داشته باشید که شرکت در حراجی و یا خرید کالا در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین حراچی از سوی کاربر می باشد.
لطفا توجه فرمایید که تمامی اصول و رویه‏‌های جاری در سایت حراچی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک، قانون حمایت از حقوق مصرف کننده و سایر قوانین مربوطه می باشد و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.
در نظر داشته باشید نرم افزار های تغییر آی پی یا رفع فیلتر و... ممکن است در عملکرد اطلاعات ارسالی شما و وب سایت تاثیر گذار باشد پس تا جای ممکن از استفاده از آنها خود داری نمایید؛ در غیر اینصورت هرگونه مشکلی احتمالی که به دلیل استفاده از آنها صورت گرفته باشد یا بگیرد خارج از تعهدات سایت است و به عهده ی خود شخص کاربر می باشد
حراچی به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند . حراچی متعهد می‏‌شود از حریم شخصی کاربران دفاع کند .
همه مطالب در دسترس داخل سایت و کلیه محتوای تولید شده توسط حراچی ،جزئی از اموال حراچی محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود در انحصار حراچی است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای حراچی محفوظ می‏‌دارد.
برای شروع یک حراج، باید تعداد افراد ثبت نام کرده در حراج به حد نساب برسد
حد نساب ثبت نام کنندگان برای شروع یک حراج، شصت درصد ظرفیت حراج است. در صورت ثبت نام کمتر از شصت درصد ظرفیت حراج ، حراج به روز دیگری که حراچی تعیین میکند، موکول میشود و زمان آن متعاقبا به اطلاع شرکت کنندگان میرسد.
حراچی به کاربران توصیه اکید میکند که قبل از شروع حراج، از ابزارهای مورد استفاده برای شرکت در حراجی مانند کیفیت سرعت اینترنت و ... اطمینان حاصل کنند زیرا با توجه به محدودیت زمان هر حراج و افزایش حساسیت آن در لحظات پایانی ، این موضوع اهمیت ویژه ای دارد.
همچنین حراچی هیچ گونه مسئولیتی را در قبال مشکلات مذکور، قطعی و یا کندی شبکه اینترنت بر عهده نمی گیرد.
همچنین به دلیل احتمال وجود تاخیر در شبکه اینترنت ممکن است فاصله بین پیشنهادات بیشتر از ۱۰ ثانیه باشد( پس از صفر شدن تایمر ، به دلیل احتمال وجود تاخیر در شبکه اینترنت ، سرور منتظر دریافت پیشنهادات با تاخیر کاربران می ماند و در صورت دریافت، حراجی مجددا ادامه پیدا خواهد کرد)
حراچی همواره سعی میکند تمام حراج ها در زمان مقرر برگزار شوند اما در موارد خاص که به هر دلیلی امکان برگزاری حراج وجود نداشته باشد، قبل از موعد مقرر برای برگزاری حراجی، آن حراج لغو و مبلغ پرداخت شده توسط شرکت کنندگان در حراج به کیف پول آنها بازگشت داده خواهد شد و در صورت درخواست کاربر، مبلغ به حساب بانکی کاربر منتقل میشود.
هر کاربر در طول هر ماه تنها 1 بار می تواند پس از ثبت نام در حراجی انصراف دهد. انصراف از حراجی ها از طریق ارتباط با کارشناسان پشتیبانی می باشد. پس از انصراف، مبلغی که بابت ثبت نام پرداخت کرده بودند به کیف پول آنها در حساب کاربری ایشان بازمیگردد.همچنین امکان انصراف از شرکت در حراجی تا ۳۰ دقیقه قبل از برگزاری حراج امکان پذیر است.
بدیهی است، در صورت درخواست انصراف کاربر بیش از 1 مرتبه در ماه، حراچی هیچ گونه تعهدی برای قبول آن نداشته و می تواند انصراف کاربر را قبول نکند.
شروع قیمت ها در هر حراج عموما از صفر تا 50 درصد قیمت بازار است و این قیمت اولیه توسط حراچی تعیین می شود. همچنین هر حراج دارای یک سقف قیمت است؛ به این معنی که حداکثر قیمتی است که برنده حراج برای خرید آن کالا پرداخت می نماید.
تمامی مبالغ فوق اعم از قیمت شروع و قیمت بازار کالا و ... به دلیل نوسان قیمت ها در بازار ممکن است تا دقایقی قبل از شروع حراجی تغییر کند. پس کاربران عنایت و توجه کافی را قبل از شروع حراج داشته باشند.
در صورتی که قیمت کالای حراجی به سقف تعیین شده در حراج (که در هر حراجی تعیین می گردد) برسد، از این پس با ارسال پیشنهاد جدید از سوی شرکت کنندگان در حراجی، قیمت کالا افزایش پیدا نمی کند و شرکت کنندگان تا اتمام بسته های پیشنهادی خود می توانند به ثبت پیشنهاد جدید و رقابت با یکدیگر ادامه دهند و آخرین پیشنهاد ثبت شده در سایت به عنوان برنده حراجی اعلام می شود.
قیمت کلیه محصولات با احتساب مالیات بر ارزش افزوده است و کاربر مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند.
پس از نهایی شدن عملیات خرید و ثبت سفارش (خرید از فروشگاه یا حراج ها) مراحل ارسال کالا در حراچی آغاز شده و از طریق تماس یا ارسال پیام کوتاه به کاربران اطلاع رسانی می گردد. ارسال کالا تا سه روز کاری بعد از خرید و پرداخت وجه انجام خواهد شد.
بارگذاری کارت ملی یا گذرنامه کاربر در هنگام خرید، حسب دستور مقامات قانونی و نظارتی، الزامی است.
حراچی تمام توان خود را برای ارائه محتوای صحیح و با کیفیت بکار میگیرد و اگر محصول ارائه شده توسط حراچی دارای هر گونه مغایرت با اطلاعات درج شده در سایت باشد، تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرایط اولیه است .
هر گونه تیم سازی و شرکت گروهی در تمامی حراج های حراچی ممنوع است. منظور از تبانی، مشارکت چند نفر به منظور افزایش شانس برد خود و ضایع کردن حقوق سایر شرکت کنندگان حراج از این طریق می باشد. یکی از مصادیق این مورد، ورود یک کاربر با بیش از یک نام کاربری در یک حراج می باشد.
لذا در صورت تشخیص مشارکت گروهی افراد در ثبت پیشنهادهای حراج، حراچی اقدام به مسدود سازی حساب کاربران متخلف خواهد نمود و در صورتی که افراد متخلف برنده حراجی باشند، آن حراج باطل شده و مبلغ پرداخت شده توسط افراد شرکت کننده به کیف پول آنها برگشت داده خواهد شد.
هر فردی با یک هویت مشخص فقط می تواند یک حساب کاربری در حراچی داشته باشد! بنابراین شرکت در حراجی با نام و نام خانوادگی و هویت جعلی ممنوع می باشد و درصورت اثبات جعلی بودن ، اکانت متخلف مسدود و درصورت برنده شدن متخلف در حراجی ،حراج مذکور باطل می گردد.
در صورتی که برنده حراج به هر دلیلی از خرید کالای برنده شده منصرف شود، می تواند درخواست تبدیل خرید خود به کیف پول حراچی را ثبت نماید.حراچی 40 درصد ماوالتفاوت قیمت کالا و قیمت بسته شدن حراج را در صورت درخواست کاربر به حساب بانکی وی منتقل میکند و 60 درصد آن را به صورت اعتبار ریالی در کیف پول وی به حساب کاربری کاربر در سایت، برای خرید از فروشگاه یا شرکت در حراجی ها، اضافه میکند .
لازم به ذکر است پس از تایید تبدیل خرید توسط کاربر امکان برگشت آن و ارسال کالا وجود ندارد و به منزله انصراف قطعی برنده از تحویل کالا می باشد.
با پذیرش قوانین و مقررات حراچی در زمان ثبت نام، شما تایید کرده اید که حراچی به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) می تواند به درخواست شما پاسخ دهد. همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد .
توجه داشته باشید که 10005000200222 از جمله شماره هایی است که حراچی از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک ( SMS ) ارسال می کند. همچنین این شماره‌‌ سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه حراچی را به اطلاع کاربران می‌رساند و امکان ارسال پیامک از سوی کاربر (مشتری) به این شماره ها وجود ندارد.
بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان حراچی، با هر شماره دیگری ممکن است تخلف و سوء استفاده از نام "حراچی" باشد و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری آن را در قسمت تماس با ما اطلاع دهید.
حراچی در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا ارائه خدمات ندارد و کلیه سرویس‌‏ها، تراکنش‏‌های مالی و خدمات قابل ارائه از طریق دفتر مرکزی حراچی پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی به ما اطلاع دهید .
تمامی شرایط و قوانینی که گفته شد، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هر گونه حادثه و مصادیقی از موارد قوه قهریه، بلایای طبیعی و همچنین مشکلات فنی که از عهده حراچی خارج است، این سایت هیچ گونه مسئولیتی ندارد .
در صورت بروز هر گونه قطعی و خارج از دسترس شدن خدمات وب سایت در اثر مشکلات فنی و خارج از کنترل، کارشناسان حراچی تمام تلاش خود را جهت رفع مشکل و به حالت عادی بازگرداندن ارائه خدمات به عمل می آورند و در صورت لزوم و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق شرکت کنندگان حراج، تصمیماتی مبنی بر ابطال حراج و برگذاری مجدد آن اتخاذ خواهد شد و مراتب به شرکت کنندگان اطلاع رسانی خواهد شد.
تبصره 1 : کاربران حق فروش و انتقال نام کاربری خود را در سایت حراچی و استفاده از نام کاربری دیگران را نداشته و در صورت اثبات این موضوع ، سایت بدون اجازه و اطلاع کاربر حق ابطال آنرا خواهد داشت.

تبصره 2 : سایت حراچی مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری بوده کسب نماید. پرسش از خود كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی ، درخواست تأیید پست الکترونیکی ، برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

تبصره 3 : كاربر در هر زمان می تواند با مراجعه به “تماس با ما”، درخواست لغو عضویت در سایت حراچی را بدهد. حراچی حساب کاربر مورد نظر را در اسرع وقت غیرفعال می کند.

تبصره 4 : در صورتی که کاربر، عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد و یا در صورت وقوع هرگونه تقلب یا کلاهبرداری، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال نماید و طبق قوانین و مقررات با ایشان برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات و قبول تمامی مطالب درج شده در سوالات متداول اعلام می دارد و در صورت بروز موارد فوق کاربر حق هیچگونه اعتراضی در این خصوص ندارد. همچنین مطابق ماده 21 قانون جرایم رایانه ای ، کاربر مجاز به استفاده از نام کاربری، عکس، سخن و کلمات توهین آمیز و غیراخلاقی و مغایر با شئونات مذهبی، فرهنگی و اجتماعی وفق مصادیق محتوای مجرمانه در قانون در سایت و شبکه های اجتماعی متعلق به سایت نمی باشد. و در صورت مشاهده سایت مجاز است تا علاوه بر حذف کاربر نسبت به احقاق حق خود پیگیری های قانونی را به انجام رساند و تا تعیین تکلیف وضعیت پنل کاربری وی غیر فعال خواهد شد.

تبصره 5 : در صورتی كه دسترسی كاربر به سایت در هرشرایطی حتی شرایط خاص و غیر قابل پیش بینی امكان پذیر نباشد، سایت مسئولیتی در قبال زیان های احتمالی وارد شده نخواهد داشت.

تبصره 6 : آدرس و یا حساب بانکی که کاربران در حساب کاربری خود درج می نمایند، به عنوان محل ارسال کالا و یا حساب معرفی شده جهت واریز وجه مورد استفاده قرار می‌گیرد. و مسئولیت هرگونه اشتباه در آدرس دهی برای ارسال کالا بر عهده ی شخص کاربر می‌باشد.

تبصره 7 : سایت برای اطلاع رسانی کاربران به مناسبت‌های گوناگون از جمله بروز مشکل و اختلاف در روند معامله، طرف ذی ربط را از طریق پست الکترونیکی ، پیامک و پنل کاربری مطلع خواهد کرد. سایت تضمینی برای دریافت پیامک ارسالی به کاربران نمی‌دهد و کاربران موظفند پس از اقدام به خرید یک کالا پست الکترونیکی و حساب کاربری خود در سایت را به صورت منظم و تا حداکثر زمان محتمل برای بروز مشکلات بازدید و کنترل نمایند.

تبصره 8 : کاربران موظفند از انجام هر گونه عملی در سایت یا مطلب گذاری در سایر رسانه ها که منجر به نزول کیفیت خدمات، اطلاع رسانی و رابط کاربری سایت و نیز ممانعت از فعالیت های تجاری سایر کاربران پرهیز نمایند.